A22L-DW-T1-10A
Part Number:
A22L-DW-T1-10A
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Circuit :
SPST-NO
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
10A (AC/DC)
Features :
Voltage Reduction Lighting
Illumination Type, Color :
LED, White
Illumination Voltage (Nominal) :
110 VAC
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
Off-On
Voltage Rating - AC :
110 V
Voltage Rating - DC :
24 V