SCB25P15A-4FA
Part Number:
SCB25P15A-4FA
Description:
SWITCH PUSH DPDT 15A 125V
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Green
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.50mm Dia
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
125 V