MB2011SS2W30/U
Part Number:
MB2011SS2W30/U
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V
Actuator Type :
Plunger for Cap
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V