KB26CKW01-5F24-JF
Part Number:
KB26CKW01-5F24-JF
Description:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V
Color - Actuator/Cap :
Clear (Green Filter/Diffuser)
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.30mm Dia
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V