D821K25Y5PL6TJ5R
Part Number:
D821K25Y5PL6TJ5R
Description:
CAP CER 820PF 500V Y5P RADIAL
Capacitance :
820 pF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient :
Y5P (B)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V