LBW6ML-M1RT24WS
Part Number:
LBW6ML-M1RT24WS
Description:
LBW FLUSH RING ILLD MOME. BLU
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V