LBW7GL-A1T24VPW
Part Number:
LBW7GL-A1T24VPW
Description:
LBW FLUSH ILLD PB MAIN. PW
Actuator Type :
Square, Button, Full Guard
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, White
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Square - 22.50mm x 22.50mm
Switch Function :
On-On
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V