LBW6L-M1T24VS
Part Number:
LBW6L-M1T24VS
Description:
LBW FLUSH ILLD PB MOME. BLUE
Color - Actuator/Cap :
Clear
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V