SW-PB7-06LB22FFRB110V
Part Number:
SW-PB7-06LB22FFRB110V
Description:
HIGH CURRENT ANTI-VANDAL PUSHBUT
Current Rating (Amps) :
16A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
110 VAC/DC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.00mm Dia
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V