CH1LBNG110S
Part Number:
CH1LBNG110S
Description:
SWITCH PB SPDT 1A 125VAC
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
110 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
24 V