8121J81CGE22
Part Number:
8121J81CGE22
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 75°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Termination Style :
PC Pin
Type :
Standard
Voltage Rating - AC :
120 V
Voltage Rating - DC :
28 V