D820J20SL0F6TJ5R
Part Number:
D820J20SL0F6TJ5R
Description:
CAP CER 82PF 50V SL RADIAL
Capacitance :
82 pF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V