M2B15AA5W30-HA
Part Number:
M2B15AA5W30-HA
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V