M22MPL-ASF20-E230-R-
Part Number:
M22MPL-ASF20-E230-R-
Description:
MUSHRM PB-ALT-2A-LED-RED-
Actuator Marking :
O
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Illumination Voltage (Nominal) :
230 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC :
230 V
Voltage Rating - DC :
24 V