AV2220E712Q04
Part Number:
AV2220E712Q04
Description:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
In Stock:
43
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
3A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.20mm Dia
Voltage Rating - AC :
250 V