PB6B2FM3M1CAL07Y500
Part Number:
PB6B2FM3M1CAL07Y500
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 125V
In Stock:
96
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
125mA (AC), 200mA (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 13.60mm Dia
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
50 V