LTGIC501-TB-B-A/28V
Part Number:
LTGIC501-TB-B-A/28V
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent
Illumination Voltage (Nominal) :
28 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Switch Function :
On-Off-Off
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V