LTIGK50-1L-WH-GN-A/240N
Part Number:
LTIGK50-1L-WH-GN-A/240N
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
240 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V