LRGSCK515-C-B-B-E/018V
Part Number:
LRGSCK515-C-B-B-E/018V
Actuator Marking :
O -
Color - Actuator/Cap :
Blue
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
18 VAC/DC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Termination Style :
Wire Leads
Voltage Rating - AC :
125 V