LTIGK720-1S-WH-AM-A/125N
Part Number:
LTIGK720-1S-WH-AM-A/125N
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V