K821K15X7RH5TL2
Part Number:
K821K15X7RH5TL2
Description:
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL
Capacitance :
820 pF
Height - Seated (Max) :
0.220" (5.60mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V