LTILB61-1S-BL-AM-FN/14V
Part Number:
LTILB61-1S-BL-AM-FN/14V
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
14 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V