LTA201-TG-W/12V
Part Number:
LTA201-TG-W/12V
Color - Actuator/Cap :
Green
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.57mm x 13.97mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V