V15ASW0B-BZM22-0
Part Number:
V15ASW0B-BZM22-0
Actuator Marking :
ON, Vertical
Actuator Type :
Locking
Color - Actuator/Cap :
Gray
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V