LTIGK04-6S-BL-AM-NBL/240V
Part Number:
LTIGK04-6S-BL-AM-NBL/240V
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
240 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
250 V