LTGZO511-TW-B-R/220V
Part Number:
LTGZO511-TW-B-R/220V
Circuit :
DPST
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, White
Illumination Voltage (Nominal) :
220 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V