LTIGM34-6S-BL-RC-NBL/125N
Part Number:
LTIGM34-6S-BL-RC-NBL/125N
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Current Rating (Amps) :
26A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
250 V