LRA421-RA-B/014V
Part Number:
LRA421-RA-B/014V
Color - Actuator/Cap :
Amber
Illumination Type, Color :
Incandescent, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
14 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 13.97mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)