LTIGK61-6S-WH-RC-NBL/14V
Part Number:
LTIGK61-6S-WH-RC-NBL/14V
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
6A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
14 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V