C901U100JZSDBAWL40
Part Number:
C901U100JZSDBAWL40
Description:
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL
Capacitance :
10 pF
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
440VAC