LW3125-WL001
Part Number:
LW3125-WL001
Description:
SWITCH PUSHBUTTON
Actuator Type :
Concave (Curved)
Current Rating (Amps) :
10A (AC), 6A (DC)
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 32.00mm x 19.80mm
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V