RA125A2200
Part Number:
RA125A2200
Description:
SWITCH ROCKER SPDT 11A 125V
Actuator Marking :
No Marking
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
11A (AC)
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 19.40mm x 13.10mm
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V