LW3125/U-L4CF-A
Part Number:
LW3125/U-L4CF-A
Description:
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
Clear (Red, Green Filter/Diffuser)
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Green/Red
Illumination Voltage (Nominal) :
28 VAC
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 32.00mm x 19.80mm
Voltage Rating - AC :
125 V