MLW3013/CUL-28-RB-2A
Part Number:
MLW3013/CUL-28-RB-2A
Description:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
5A (AC)
Illumination Type, Color :
Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal) :
28 VAC
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Square - 19.20mm²
Switch Function :
On-Off-On
Voltage Rating - AC :
125 V