HR11D1A11BA1-11-VDSA1
Part Number:
HR11D1A11BA1-11-VDSA1
Actuator Marking :
NAV LIGHTS
Current Rating (Amps) :
20A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Amber/Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
12 V