LTIGG51-6S-BL-WH-WBL/14V/MATTE
Part Number:
LTIGG51-6S-BL-WH-WBL/14V/MATTE
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal) :
14 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V