L12D1B061-7ZA00-1UC
Part Number:
L12D1B061-7ZA00-1UC
Actuator Marking :
Low Beam, Vertical
Current Rating (Amps) :
20A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 44.04mm x 22.02mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
12 V