LTIGK31-6S-BL-AM-WBL/250N
Part Number:
LTIGK31-6S-BL-AM-WBL/250N
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
26A (AC)
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
250 V