LTIGK31-6S-BL-RC-NBL/250V
Part Number:
LTIGK31-6S-BL-RC-NBL/250V
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
26A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
250 V