LTGRO411-TW-B-A/12V
Part Number:
LTGRO411-TW-B-A/12V
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, White
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V