LTILA54-6S-WH-RC-NBL/12V
Part Number:
LTILA54-6S-WH-RC-NBL/12V
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Incandescent, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V