LTILA721-6S-BL-RC-NBL/240N
Part Number:
LTILA721-6S-BL-RC-NBL/240N
Actuator Type :
Concave (Curved) - Illuminated
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
240 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V