L12D1S001-00000-000
Part Number:
L12D1S001-00000-000
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Actuator Arm, Cap Required
Current Rating (Amps) :
20A (DC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 44.04mm x 22.02mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
12 V