LRGSCK610-R-S-B-0/125N
Part Number:
LRGSCK610-R-S-B-0/125N
Actuator Marking :
No Marking
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V