LRGSEK611-R-S-B-0/250N
Part Number:
LRGSEK611-R-S-B-0/250N
Actuator Marking :
No Marking
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V