RA1213112R
Part Number:
RA1213112R
Description:
SWITCH ROCKER SPST 11A 125V
Actuator Marking :
O I
Current Rating (Amps) :
11A (AC)
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 19.40mm x 13.10mm
Voltage Rating - AC :
125 V