71BDF30-04QAJS
Part Number:
71BDF30-04QAJS
Description:
71BDF30-04-2-AJS
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
35.94mm
Features :
Index Stops :
Adjustable
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Decks :
4
Number of Poles per Deck :
2
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V