71MBS30-04B09N
Part Number:
71MBS30-04B09N
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
SP9T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
35.94mm
Number of Decks :
4
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
9
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V