71MB30-02-3-03N
Part Number:
71MB30-02-3-03N
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
3P3T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
27.87mm
Number of Decks :
2
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V