71E30-03-1-09S
Part Number:
71E30-03-1-09S
Description:
SWITCH ROTARY 9POS 250MA 115V
Actuator Length :
17.00mm
Actuator Type :
Round (4mm Dia)
Circuit per Deck :
SP9T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
30.40mm
Number of Decks :
3
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
9
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V